U love me

niedziela, 8 kwietnia 2018

Niedziela z hafciarskim alfabetem - G

Niedziela ma się już ku końcowi, a ja dopiero teraz znalazł chwilkę żeby coś do Was skrobnąć.
Litera G, powiem szczerze, do najłatwiejszych nie należy. Nie zaskoczę, więc Was dzisiaj powalającą ilością skojarzeń, ale coś tam udało mi się wymyślić.
Gazety - na początku mojej hafciarskiej przygody opętało mnie gazeciarskie szaleństwo. Prenumerowałam kilka angielskich tytułów przez całe 12 miesięcy. Później przyszło opamiętanie. Zdałam sobie sprawę, że nigdy nie będę w stanie wyhaftować wszystkich wzorów, które mnie w tych gazetach zachwyciły. Poza tym odkryłam internetowe strony na których te właśnie gazety były dostępne online... i tu przejdźmy do kolejnego skojarzenia...
Gallery.ru - to właśnie jedna z takich stron, gdzie jesteś w stanie znaleźć wszystko co cię interesuje. Normalnie kolejna kopalnia wzorów zaraz po Pinterescie.
Grupy na  Facebooku - kolejna kopalnia wzorów, inspiracji a także porad czy pogaduszek z tak samo zakręconymi na punkcie krzyżyków. Teraz już trochę się mniej w nich udzielam, bo ilość tych grup jest trochę oszałamiająca, tak samo zresztą jak i ilość członków w grupach. W niektórych powstały kółka wzajemnej adoracji, co nie za bardzo mnie interesuje, bo pokazując pracę w takiej grupie mam nadzieję na motywującą krytykę, jeśli zostaną zauważone jakieś błędy lub niedoskonałości. Niestety jak się w większości przypadków okazuje, krytyka jest niemile widziana przez co poniektórych.
Grudzień - to moje ostatnie skojarzenie na literę G. Grudzień to taki okres w życiu prawie każdej hafciarki, do którego przygotowujemy się na wiele miesięcy wcześniej, a czasem cały rok jeśli bierzemy udział w całorocznych wyzwaniach tematycznych. Wtedy jest szał na karteczki...


(te pochodzą z mojego pierwszego roku twórczości hafciarskiej ;))
....na zawieszki....


... na ozdoby...
 .... czy haftowane prezenty...
I to tyle na dzisiaj... Niezbyt dużo, ale musi wystarczyć. A Wy jakie macie hafciarskie skojarzenia na literę G?
***
Malgorzata Zoltek - bardzo dobre pytanie... Może w wakacje? 
bożenas - <3
a-lenka - trzymam kciuki żebyś jednak znalazła ten czas :)
Ivona - oj przyda się ;)

8 komentarzy:

 1. Ja nie znalazłam nic na ta literę , od zawsze mówię , że cienka w te klocki jestem :-). Pierwsze skojarzenie godne zapamiętania, faktycznie kopalnia. Szaleństwo gazetowe u mnie też zwolniło , pozostałam wierna jedynie Naszej rodzimej gazetce. " Igłą Malowane" i " Igraszki z igła"
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Galerii nie znam wiec chetnie zajrze na ta stronę:) a gazetek mam tylko kilka kupionych w kiosku, jakos nigdy nie pałałam do nich miloscia :) a grudzień faktycznie jest miesiącem do którego przygotowania trwają cały rok:) ciekawe skojarzenia Kasiu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No niby skojarzeń nie miałaś, a tyle ich wymieniłaś. W gazetkach od czasu do czasu coś się znajdzie, a gallery jest spoko, to prawda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W punkt z tymi grupami! i kołkami wzajemnej adoracji.

  OdpowiedzUsuń
 5. też mam takie odczucie z grupami:)))kiedyś spróbowałam wyrazić swoje zdanie:)hah-nigdy więcej:))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo skojarzeń :) Jestem w jakiś dwóch grupach na fb, ale niewiele się udzielam... chyba mam podobne odczucia - krytyka (konstruktywna) jest niemile widziana... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się ,że nie porzuciłaś tego projektu bo wzór bardzo oryginalny. Jakoś przyzwycziłam się do Twoich relacji z postępami przy HAEDach. A po Wilkach została jakaś pustka.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)