U love me

Wyzwanie czytelnicze

1. Ake Edwardson "Park Marconiego" 347/3660
Dwunasty tom cyklu powieści kryminalnych ( pierwszych jedenastu nie przeczytałam jeszcze ;) ), którego akcja toczy się w Szwecji. Trup, za trupem, którzy są powiązani ze sobą i z mordercą sprawą z przeszłości.
Moje odczucia w trakcie czytania: książka na początku mnie odrzuciła... za dużo postaci i nazwisk, nie za bardzo mogłam się połapać kto z kim, ale w trakcie czytania kiedy zaznajomiłam się z obsadą wciągnęła i chciałam jak najszybciej się dowiedzieć kto i dlaczego zabija. :)
2. Jo Nesbo "Człowiek nietoperz" 344/691/3660
Pierwszy tom sagi kryminalnej, którym głównym bohaterem jest norweski komisarz Harry Hole. Akcja toczy się w Sydney gdzie dochodzi do tajemniczego morderstwa norweskiej kelnerki. Książka trzyma w napięciu przez cały czas i gdy już myślałam, że wiem kto i dlaczego zabił to zakończenie okazało się całkowicie inne. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.
3. Olga Rudnicka "Natalii 5" 560/1251/3660
Książka, która przybyła do mnie w ramach zabawy zorganizowanej przez Judytę. Kryminał z wielką dawką humoru. Książka, którą się czyta jednym tchem i przy której nie sposób się uśmiać. Dawno nie czytałam tak świetnej pozycji. Polecam każdemu.
4. Jo Nesbo "Karaluchy" 320/1571/3660
Drugi tom sagi o komisarzu Hole. Tak samo trzyma w napięciu i do końca nie jesteś pewny kto i dlaczego zabił. Kolejne zaskakujące zakończenie. Tym razem akcja toczy się w Tajlandii a ofiara to norweski ambasador.

5. Jo Nesbo "Czerwone gardło" 423/1994/3660
Tom trzeci. Jak na razie najlepszy z tych, które do tej pory przeczytałam. Akcja toczy się tym razem w Norwegii ale równocześnie w okresie II wojny światowej. Śledztwo dotyczy początkowo przemyconego do Norwegii z RPA karabinu snajperskiego i stopniowo zatacza coraz szersze kręgi, wprowadzając czytelnika w świat norweskich neonazistów. Jednocześnie powieść odwołuje się do czasów wojennych i frontowych przeżyć grupy Norwegów walczących po stronie hitlerowskich Niemiec (m.in. pod Leningradem). W powieści Harry Hole poznaje swoją przyszłą nieformalną partnerkę − Rakel Fauke, córkę Sindre Fauke, jednego z żołnierzy
6. Dan Brown "Inferno" 688/2682/3660
Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam tego autora. To już kolejna jego książka, którą dosłownie połknęłam. Czytałam ją w każdej wolnej chwili i nie żałuję tych 48 godzin poświęconych na jej lekturę. I chociaż wiem, że przygody dr Langdona to fikcja to i tak gdzieś tam w głowie rodzi się myśl, a co jeśli naprawdę świat stoi przed ogromnym zagrożenie jakim jest przeludnienie???
7. Duncan Jepson "Wszystkie kwiaty Szanghaju" 270/2952/3660
Opowieść o młodej Chince dorastającej w Szanghaju w latach trzydziestych XXw. Pokazuje, że w tamtym okresie dla dziewczyn obowiązek wobec rodziny był zawsze ważniejszy niż osobiste pragnienia i marzenia.
Zaaranżowane przez rodziców małżeństwo, spełnienie obowiązku jakim jest urodzenie syna, zakłamanie nowej rodziny powodują u Feng rozżalenie i złość. Po latach przychodzi opamiętanie i próba naprawienia swoich błędów.
8. John Verdon "Wyliczanka" 503/3455/3660
Kolejny kryminał na moim koncie. Wszystko zaczyna się od niepokojących listów, w których Ktoś deklaruje, że umie czytać w twoich myślach. Potem ginie człowiek... jeden... drugi... są kolejne ofiary, które niby nic nie łączy... Emerytowany detektyw Dave Gurney podejmuje wyzwanie, zwłaszcza, że jedna z ofiar to jego znajomy z lat studenckich.
9. Jo Nesbo "Trzeci klucz" 426/3881/3660
Czwarty tom cyklu z Harrym Hole. Akcja powieści toczy się wokół śledztwa prowadzonego przez komisarza Harry'ego Hole i jego nową obiecującą partnerkę. Sprawa dotyczy tajemniczego Ekspedytora napadającego na banki i z zimną krwią zabijającego ich pracowników. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi, poszlaki wiodą także daleko poza granice Norwegii. Dochodzi do kolejnych zbrodni. Mieszkańców Oslo ogarnia trwoga. Jednocześnie Hole usiłuje prowadzić własne, prywatne śledztwo w sprawie śmierci Anny, ekstrawaganckiej cygańskiej artystki, a zarazem swej byłej kochanki. Szantażowany dziwaczną korespondencją, z myśliwego zmienia się w zwierzynę, a policja depcze mu po piętach
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz :)